Mirtruda.ruБухгалтерия\Финансы\АудитРуководитель группы международной отчетности

ВАКАНСИЯ

Руководитель группы международной отчетности

6 200 $
Компания acpaige    (Москва)
Дата публикации: 12 сентября 08
Идентификатор вакансии: 13372
Стартовый оклад: 6 200 $
График работы: свободный  Был 10.09.2008
Образование: высшее
Возраст: от 25 до 39
Командировки: не планируется

Сфера деятельности: Бухгалтерия\Финансы\Аудит

Должностные обязанности

Manage and execute the transformation of accounting data to IFRS
Make IFRS corrections and consolidation
Reconcile IFRS financial statements with mgmt accounting data
Methodological leadership of implementation of automation of IFRS accounting in SAP system
Manage Audit process with external auditors
Develop and document business processes related to IFRS accounting and reporting

Требования к кандидату

Профессиональные навыки: Experienced in managing the preparation of IFRS financials in a large retail chain in Russia
Strong knowledge of IFRS accounting policies and principle
Experienced in developing processes and procedures enabling, optimizing and automating IFRS reporting
Experienced working with SAP (or secondarily Oracle) ERP system
Accounting background with knowledge of Statutory accounting, and experienced in management accounting

Условия работы и Компенсационный пакет

Условия работы: Оформление по ТК РФ
з\п по итогам собеседования

Контактная информация

Прямой работодатель: acpaige
Контактное лицо: Татьяна Николаевна Савелье
Телефоны:  (), +7(495)9418325 +7(495)9418326
Электронная почта: sova_tanushka@mail.ru