ВАКАНСИЯ

Native speaker of english language

3 000 €
Компания Точка Выбора, Кадровый Центр    (Москва)
Дата публикации: 18 июля 10
Идентификатор вакансии: 46699
Стартовый оклад: 3 000 €
График работы: частичная занятость  Был 14.06.2009
Образование: высшее
Возраст: от 25 до 60
Командировки: не планируется

Сфера деятельности: Наука\образование\тренинги
Специализация: Гуманитарные науки \ Преподавание \ Языки

Должностные обязанности

Foreign Language School, founded in 2002, staff 200 people, now we need NATIVE ENGLISH TEACHER, school is situated in the center of Moscow.
Job description:
Teaching English in groups.
mostly evening classes available (3-4 times a week by 2-3 hours, beginning at 17 or 19 at the evening)

Требования к кандидату

Общий стаж работы: от 1 года до 3 лет
Работа с компьютером: уверенный пользователь

Условия работы и Компенсационный пакет

Условия работы: Specifications:
Male/female‚ aged from 25

Higher education (preferably got in UK‚ USA or New Zealand)

Present entitlement for teaching English language‚ confirmed by one of following certificates: TEFL‚ CELTA‚ DELTA‚ TESOL‚ TESL

Pedagogical experience - over 1 year Citizens of UK‚ USA‚ Australia‚ New Zealand;

knowledge of English language as a native (required minimum is inhabitancy in English-speaking sphere till the age of 10 years old)

Компенсационный пакет: Terms and conditions:
Payment sums 800-1000 rus. rub./acad.hour at an average. It depends on busy hours.
Please, send your CV and photo for arranging the interview.
office (495) 974-22-47, 603-89-31

Знание иностранных языков

английский в совершенстве

Контактная информация

Кадровое агентство: Точка Выбора, Кадровый Центр
Контактное лицо: Блохина Анна
Телефоны:  7(495)9742247,
Электронная почта: abl@tvbr.ru