Сегодня у нас: 115907 вакансий, 86310 резюме
  • Поиск работы
  • Поиск персонала
Расширенный поиск

ВАКАНСИЯ

стажер

400 $
Компания Beijing Auchan    (Москва)
Дата публикации: 14 марта 12
Идентификатор вакансии: 74452
Стартовый оклад: 400 $
График работы: полный рабочий день  Был 26.04.2011 
Образование: учащийся
Возраст: от 18 до 30

Сфера деятельности: Маркетинг\реклама\PR
Специализация: Маркетинговые услуги \ Рекламная деятельность

Должностные обязанности


1.Actively and extensively explore Internet for potential overseas buyers including wholesalers, retailers and common buyers.
2.Effectively handling all the correspondences of customers and clients� enquiries in a professional and timely manner.
3.Searching for quality SEO, SMO and marketing vendors.
4.Validate and manage marketing projects.
5.Compelling company products release and public articles via official blogs and other channels.
6.Constantly report to manager for projects processes and details.
7.Monitor marketing campaign process and report any problems.
8.Estimate project budget and manage risk control.
9.Execute company Facebook, Twitter and other SMO accounts managements.

Требования к кандидату


Общий стаж работы: Не имеет значения
Работа с компьютером: уверенный пользователь

Условия работы и Компенсационный пакет


Условия работы: 1.Fluent Spoken and Written English (Must be reach the Council of Europe Level C1 or IELTS 7)
2. Online marketing experience is a plus.
3. Strong time management skill and mindset.
4. Willing to work with colleagues and learn new things quickly.
5. Be able to think out of the box for business.
6. Confident and mature when handling work.
7. Must be careful for any detailed work and process goal oriented attitude and mentality.

Знание иностранных языков


английский в совершенстве

Контактная информация


Прямой работодатель: Beijing Auchan
Контактное лицо: Алексеева Юлия
Телефоны:  86(010)58613736,
Электронная почта: ru.bjeuros@yahoo.com
Адрес: г.Пекин. Китай